: 0549 239 45 46

Dövme Silme

Dövme Silme

Kliniğimizde dövme silme işlemi için dünyanın ilk ve tek fraksiyonel başlığına sahip Q-Switch lazeri HELIOS III kullanılmaktadır. Patentli fraksiyonel başlık sayesinde silinen dövmenin bulunduğu alanda hipopigmentasyon ( cilt renginin açılması) ve/veya hiperpigmentasyon ( cilt renginin koyulaşması) riski minimuma iner. HELIOS III lazer cihazı benzerlerinden farklı olarak 4 başlık ve 5 fonksiyona sahiptir. Bu sayede lazerle dövme silmede yan etki riski azalır, tedavi süresi kısalır ve tedavi etkinliği artar. RTP modu sayesinde daha güvenli ve güçlü atışlar yapabilen bu lazer ile çok silik renkteki dövmelerin lazerle silinmesinde de başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Lazerle dövme silme işleminde lazer ışını dövmeye rengini veren boya pigmentleri tarafından emilir ve bu pigmentler fototermal efektle parçalanarak vücuttan atılır. İki dalga boyuna sahip HELIOS III lazer cihazı ile siyah, kahverengi ve kırmızı renkli dövmeler lazerle başarıyla silinir. Sarı, turuncu, mavi ve yeşil renkli dövmeler daha spesififk dalga boylarını emebildiğinden silinmeleri daha zordur ve daha uzun tedavi seansı gerektirirler.

Lazerle dövme silme işlemi öncesinde dövme silinecek alana lokal anestezik krem uygulanır. Lazerle dövme silmede işlem süresi dövmenin bulunduğu alanın büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir. Lazerle dövme silme uygulamasından sonra hafif bir şişme, kızarıklık, kabuklanma oluşması normaldir. Yaklaşık 1 hafta sonra bu yan etkiler ortadan kalkar. Yüz gibi ince derili alanlarda lazerle dövme silme işlemi sonrası iyileşme daha hızlı olur. Hastanın mutlaka güneş koruyucu kullanması gerekir. Lazerle dövme silme tedavisinin süresi dövmenin yaşı, derinliği, dövmede kullanılan boyanın cinsi gibi etkenlere göre değişmektedir.