Dr. Gülşen Erdem

Hydrafacial

 

HYDRAFACIAL MD

AMERIKAN CİLT BAKIMI

Her insan sağlıklı bir cilde sahip olmak ister çünkü ışıltılı bir cilt ile özgüvenimiz artar sosyal hayatımızda daha mutlu oluruz. Büyük şehir hayatında gün içinde hava kirliliğine ve UV ışınları gibi dış etkenlere maruz kalan cildimiz zamanla toksin birikimine ve güneş hasarına karşı savunmasız kalır. Bakım yapılmadığı takdirde bu sorunlara tıkalı gözenekler, sivilceler, siyah noktalar ve kırışıklıklar eklenir. Amerikan cilt bakımı Hydrafacial MD yaşınız kaç olursa olsun bahsettiğimiz cilt problemlerine çözüm sunan gelişmiş bir sistemdir.

HYDRAFACIAL KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

  • Total cilt bakımı
  • Tıkalı gözeneklerin açılmasına yardımcı olur.
  • Siyah noktaların azalmasına yardımcı olur.
  • Cilt tonusunun düzenlenmesine yardımcı olur.
  • Sebum dengelenmesine yardımcı olur.
  • Cildin nemlendirilmesine yardımcı olur.
  • İnce kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.
  • Cildin elastikiyetinin artırmasına yardımcı olur.
  • Güneş hasarı ve güneş lekelerinin azalmasına yardımcı olur.
  • Cildin canlandırılmasına yardımcı olur.

HYDRAFACIAL NASIL UYGULANIR?

Hydrafacial uygulamasından önce cilt iyice temizlenir. Bu aşamada cilt vakum sistemi ile derinlemesine temizlenmektedir. Sonrasında hydrapeeling aşamasına geçilir. Bu aşamada ise vakum ve sıvı kullanılarak peeling işlemi normal prosedürde göre uygulanır. Akne izi, leke ve gözenekli ciltlerde tahrişe sebep olmadan kullanılan elmas başlıklarla cildin üst tabaksında mikrodermabrazyonu sağlanmaktadır. 3. aşamada serum infüzyonu ile ciltteki soruna göre sivilcelere, lekelere yada kırışıklıklara uygun serumlar hazırlanıp uygulanır. Nemlendirme aşamasında özel spiral dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, hyaluronik asit, antioksidanlar ve peptidler cilde uygulanmaktadır. Son aşama olan led terapisinde ise sivilceler için mavi ışık ile akneyi oluşturan bakteriler temizlenir. İnce kırışıklıklar için ise kırmızı led tedavisi uygulanır. Busayede elastin-kollajen lifleri uyararak yenilerini sentezletir ve cildi sıkılaştırır. Bakımın ardından ince kırışıklıklarda azalma gözlemlenir.

HYDRAFACIAL AŞAMALARI NELERDİR?

1- Vortex-Eksfoliasyon

Cildin ölü hücrelerden,fazla yağ salgısından arındırılmasına yardımcı olan aşamadır.

2- Vortex-Peeling

Kabuklanma oluşmadan cildin ölü tabakasının atılmasına yardımcı olan aşamadır.

3- Vortex-Ekstraksiyon

Tıkalı gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olan aşamadır.

4- Vortex-Boost

Cildin ihtiyacına uygun solüsyonlar kullanılarak ince çizgilerin azalmasına yardımcı olan ve cilt tonu düzensizliklerinin giderilmesine yardımcı olan aşamadır.

5- Vortex-Fusion

Cildin beslenmesine yardımcı olan aşamadır.

6- Devam Koruma

Uygulama sonuçlarının kalıcı olabilmesi için uygulamada kullanılan ürünler ile aynı içeriklere sahip günlük bakım ürünlerinin kullanılması önerilir.

HYDRAFACIAL MD KAÇ SEANS UYGULANIR?

Hydrafacial uygulaması cildin ihtiyacına göre 1 hafta aralıklarla 4 - 6 seans olarak uygulanması önerilmektedir. Sonucun korunabilmesi için ayda bir tekrarlanması büyük önem taşır.

HYDRAFACIAL MD UYGULAMA SÜRESİ NE KADARDIR?

Cildin ihtiyacına göre değişiklik göstermekle beraber hydrafacial cilt bakımı 30-40 dakika gibi kısa bir süre de yapılabilmektedir.

HYDRAFACIAL MD UYGULAMASI SONRASINDA YAN ETKİ OLUŞUR MU?

HydraFacial MD uygulama esnasında ve sonrasında hiçbir yan etki görülmez. FDA onaylı son derece güvenli bir sistemdir. Hemen sonrasında günlük yaşama devam edilebilir istenirse makyaj yapılabilir.

HYDRAFACIAL KİMLERE UYGULANABİLİR?

Hydrafacial uygulaması cinsiyet veya yaş ayrımı yapılmaksızın ciltte sorun yaşayan herkes için uygundur.

HYDRAFACIAL UYGULAMASINDAN SONRA NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Hydrafacial uygulamasını yaptırdıktan sonra günlük hayatınızı değiştirmeniz gereken veya sosyal aktivelerinizi etkileyecek herhangi bir durum kesinlikle yoktur. Uygulamadan sonra normal hayatınıza aynı şekilde devam edebilirsiniz.

HYDRAFACIAL FİYATLARI

Hydrafacial uygulamasının fiyatları uygulanacak bölgeye ve tedavi planına göre değişkenlik göstermektedir. Uygulama ve fiyatlar hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için klinikle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Dr. Gülşen Erdem'e Sorun

Lütfen Kişisel Verilerin Korunması Kanunu bilgilendirmesini okuyarak, kutucuğu işaretleyiniz.