: 0549 239 45 46

Karbon Peeling

Karbon Peeling

HELIOS III Q-Switch lazer cihazı ile yapılan karbon peeling,  gözeneklerin sıkılaştırılmasında, gözeneklerde biriken fazla yağ salgının azaltılmasında, aktif aknede enflamasyonun azaltılmasında ve cilt tonu düzensizliklerinin ortadan kaldırılmasında etkilidir. Karbon peeling işlemi sırasında kolajen ve elastin lifleri uyarıldığından cilt gençleştirme ve cilt canlandırmada da etkilidir.

İşlemden hemen önce cilde siyah renkli karbon solüsyonu sürülür ve kuruması beklenir. Karbon peeling işleminde cilde uygulanan Q- anahtarlı lazer ışınları çok yüksek hızda karbon partiküllerini patlatarak gözeneklerin sıkılaşmasını ve küçülmesini sağlar, karbon peeling bu esnada cildin yüzeyindeki ölü hücrelerden cildi arındırır. Lazerle atış yapılan alanlardan karbon silinir. Karbon peeling uygulaması esnasında ciltte oluşan yüksek ısı kolajen ve elastin liflerini uyarır ve bu sayede cilt sıkılaşır, daha genç bir görünüm alır.

Karbon peeling uygulamasından sonra ciltteki canlanma, cilt tonundaki düzelme ve adeta bir bebek cildi gibi yumuşaması hemen fark edilir. Karbon peeling uygulamasının hiçbir yan etkisi yoktur, kabuklanma gibi istenmeyen etkiler oluşmaz. Hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir. Karbon peeling yaz-kış uygulanabilir. Karbon peeling uygulamasından sonra güneş koruyucu kullanmak dışında hiçbir özel bakım gerekmez.