: 0549 239 45 46

Nem Aşısı

Nem Aşısı

Doğası gereği yaş aldıkça derimizin normalde sentezlediği kolajen, fibroblast ve hyaluronik asit gibi yapı taşlarının üretimi azalır ve bunun sonucu olarak cildimizde ince kırışıklıklar meydana gelir, derimiz daha gevşek bir hal alır, elastikiyetini kaybeder. Bu süreç kişiden kişiye farklılık gösterse de çevresel faktörler, sigara tüketimi ve hormonal değişiklikler yüzünden kırklı yaşlardan itibaren artan bir seyir izler. Derinin alt tabakasında yer alan bu yapı taşlarının tekrar yerine konması cildin gençliğini koruması açısından çok önemlidir. Nem aşısı adı verilen bu uygulamada cildin alt tabakasına başta hyaluronik asit olmak üzere cildin ihtiyacı olan mineral ve aktive edici farklı moleküller mezoterapi yöntemi ile enjekte edilir. Hyaluronik asit su tutma özelliği sayesinde cildin nem seviyesini arttırır bu sayede tekrar kolajen ve fibroblast üretilir. Nem aşısında hyaluronik asit yarı çapraz bağlı ya da serbest olarak bulunabilir. Kalsiyum hidroksiapatit, mannitol, vitamin kokteylleri ve benzeri içerikler farklı kombinasyonlar halinde nem aşısında bulunabilirler. Birbirinden farklılık gösteren farklı içerikler olsa bile hepsinin amacı cildin nem seviyesini arttırarak ince kırışıklıkların görünümünü azaltıp daha canlı ve sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlamaktır.

NEM AŞISI NASIL UYGULANIR?

Nem aşısı bir doktor tarafından birkaç santim aralıklarla derinin alt tabakasına mezoterapi tekniği ile enjekte edilir. Derinin ihtiyacına göre uygulanan içeriğe göre seans sıklığı değişiklik göstermektedir. Yaş gözetmeksizin cildin nem seviyesini arttırmak amaçlı yirmili yaşlardan itibaren uygulanabilir. Genellikle kür halinde yılda iki kez; yazın kurumuş cildi toparlama amaçlı sonbaharda yada kışın yıpranan cildi nemlendirmek için ilkbaharda uygulanması önerilmektedir.

NEM AŞISI HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Baktığımızda yaşımızı ilk gösteren yer yüzümüz olsa da boynumuz, dekolte bölgemiz ve ellerimizde yaşımızla ilgili ip uçları vermektedir. Sarkmış bir gıdı yüz ovalinin belirginliğini bozduğu için olduğumuzdan daha yaşlı görünmemize sebep olacaktır. Dekolte bölgemizdeki dikey kırışıklıklar ve ellerimizdeki hacim kaybı da cildin yaşlanma sürecine girdiğini gösteren diğer iki bölgedir. Nem aşısını yüz bölgesinin yanı sıra bu bölgelere uygulamakta fayda vardır bu anlamda. Bu sayede kombine bir rejuvenasyon sağlanmış olur.