: 0549 239 45 46

PRP Tedavisi

PRP Tedavisi

Prp (Platelet Rich Plasma ) trombositlerden zenginleştirilmiş plazmadır. PRP işleminde hastadan yaklaşık 8 cc kan alınarak özel bir tüpte yaklaşık 10-15 dk. santrifüj işleminden geçirilir. Daha sonra elde edilen plazma kısmı doktorun belirlediği tedavi bölgesine enjeksiyon şeklinde uygulanır. Plazma içerdiği büyüme faktörleri ve plateletler sayesinde derinin yapı taşlarının kendini yenilemesini sağlar.

PRP’ nin Faydaları Nelerdir?

PRP tedavisi sonucu cilt yenilenmesinde, ince kırışıklıkların ve derin kıvrımların görünümünün azaltılmasında,  akne skar tedavisinde, renk tonu eşitsizliğinde ve saç tedavisinde başarılı sonuçlar elde edilmektedir. PRP yüz, boyun, dekolte,  el üstü ve saçlı deride uygulanır. PRP özellikle saç dökülmesinde ve saç ekimi sonrasında, kök hücre çağırımı yaptığı için saç köklerini besleyerek daha sağlıklı saçlara kavuşulmasını sağlar. PRP uygulaması ile cilt elastikiyetinde artma kırışıklarda azalma, kuru ve mat görünümde düzelme gözlenir.

PRP uygulamasında nelere dikkat edilmelidir?

PRP kesinlikle doktor kontrolü altında ve sağlık bakanlığının onay verdiği özel kitlerde yapılmalıdır. PRP kitler tek kullanımlıktır ve kişiye özel olmalıdır. PRP uygulaması santrifüj işleminin yapıldığı aynı gün yapılmalıdır.

PRP Kimlere uygulanabilir?

PRP hamileler, pıhtılaşma bozukluğu olanlar ve kanser hastaları dışındaki herkese uygulanabilir. PRP seans sayısı tedavi amacına göre ortalama 3-6 seans arasında değişiklik göstermektedir. Ortalama 15 dk. Süren PRP  işlemi öncesinde uygulama bölgesine lokal anestezik krem sürülerek tedavinin daha rahat geçmesi sağlanır. İyilik halinin devamlılığı için 6 ayda bir PRP kürünün tekrarlanması önerilir.