: 0549 239 45 46

Soğuk Lipoliz

soguklipoliz

Soğuk Lipoliz

Günümüz koşulları incelendiğinde hastalıklar kadar önemli bir konu da, orantısız ve hızlı kilo alımının giderek artışıdır. Günlük yaşam koşulları insanları hareketsizliğe iterken, bir yandan hazır gıda ve ayaküstü beslenmenin yaygınlaşması sağlığı tehlikeye sokmaktadır. Aşırı kilolardan kurtulmak oldukça zordur. Zaman kısıtlılığı, bazı insanların diyet programı uygulama konusunda iradesiz oluşu bu artışın önemli etkenleridir. Uzmanlar, kilo vermek için pek çok yöntem önerse de, en etkili yöntem; dengeli beslenme ve egzersizin alışkanlık haline gelmesidir. Fakat bazı zamanlar da, kişilerin farklı sorunları kilo kontrolünde başarısızlığa neden olmaktadır. İnsanların farklı yöntem arayışları, farklı bir uygulama olan “Soğuk lipoliz nedir? ”sorusunu da gündeme getirmektedir.

Soğuk Lipoliz Süreci

Soğuk lipoliz; vücuttaki yağların, dondurularak etkisiz hale gelmesini sağlayan bir yöntemdir.

Bu işlem ile vücuttaki yağlar kontrollü ve bölgesel şekilde dondurularak etkisiz hale getirilmektedir. Dengeli beslenme ve egzersiz yapmaya rağmen erimeyen yağların etkisiz hale getirilmesini sağlayan uygulamada, yağ hücrelerinin etkisiz hale getirilerek hücre ölümü gerçekleşmesi hedeflenmektedir. Soğuk lipoliz uygulamasında; göbek yağları, vücudun bel bölgesi, sırt, basen, üst bacak ve sezaryen ameliyatı sonrasında kalan sarkmış göbek bölgesi gibi sorunlu bölgelerine uygulama yapılmaktadır. Bu uygulama ile her seansta %20 ile % 40 oranında başarıya ulaşılmaktadır. Uygulama her yaş ve cinsten insana uygulanabilmektedir. Özellikle spor yapamayan ve iş koşulları nedeniyle hareketsiz yaşam tarzı olan insanlar bu yöntemi tercih etmektedir. Soğuk lipoliz uygulaması ağrı ve acı vermeyen bir uygulamadır. Uygulama tek seans şeklinde yapılır.

Soğuk Lipoliz Uygulaması

Soğuk lipoliz uygulaması sonrasında ağrı vs. sorunlar yaşanmaz ve günlük yaşantıya devam edilebilmektedir. Seans sonrasın da vücutta kötü görüntü oluşmamaktadır. Orantılı bir şekilde vücudun incelmesini sağlayan etkili bir zayıflama yöntemi olan bu uygulama, kolaylığı açısından da tercih edilmektedir. Uygulama esnasında, yağlı doku önce 45 dereceye kadar ısıtılmaktadır. Daha sonra – 10 dereceye kadar soğutularak, yağ hücrelerinin ölümünün oluşması sağlanmaktadır. Kolaylıkla, güvenli bir şekilde uygulanabilen bu tedavi, sağlığı riske sokmadan, gözle görünür bir derece de incelme sağlamaktadır.