: 0549 239 45 46

Terleme Botoks Tedavisi

Botoks ile terleme tedavisi

Sağlıklı her insan gün içerisinde terler fakat bazı kişilerde özellikle koltuk altı, el ve ayaklarda aşırı terleme gözlemlenebilmektedir. Bu durum kişilerin el sıkışamamak, istediği tarzda ayakkabı giyememek ya da kıyafet seçimlerinde kısıtlamaya gitmek gibi farklı sorunlara yol açmaktadır. Buda aslında bireylerin yaşam kalitelerinde sosyal hayatlarında olumsuz etkiler yaratmakta ve kendilerine olan güvenlerini sarsmaktadır.
Kırışıklık tedavisine zaten kullanmakta olduğumuz botoks bize terleme tedavisinde de bu anlamda çözüm sunuyor. Normal yaşantınızdan kopmadan sadece öğle arasında bile yaptırabileceğiniz bu uygulama ile terleme ile ilgili şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz.

 

Terleme tedavisinde botoks nasıl etki gösterir?

Terleme tedavisinde Botoks, uygulamanın yapılacağı alandaki sinir iletisini geçici olarak bloke eder böylece terleme geçici olarak engellenmiş olur. Terleme bir ihtiyaç olduğu için bu işlev vücudun diğer bölgelerinden yapılmaya devam edilir.

Terlemenin mevcut olduğu bölgeye ihtiyaca uygun dozlarda botoks enjekte edilir. Koltuk altı botoksu son derece konforlu ve ağrısız iken el ve ayak tabanına yapılacak enjeksiyon öncesinde doktor tarafından uygun görülecek anestezik  bir maddenin kullanılması önerilmektedir.

 

Terleme tedavisi için kullanılan botoksun etkisi ne kadar sürer?

Terleme tedavisi için kullanılan botoks bir hafta içerisinde maksimum etki seviyesine ulaşarak terlemeyi durdurur. Kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber tekrarlanan uygulamalar sonrasında terleme tedavisi için yapılan botoksun etkisinin bir yıla kadar uzadığı gözlemlenmektedir.