Dr. Gülşen Erdem

Yüz Mezoterapisi

 

YÜZ MEZOTERAPİSİ NEDİR?

Yüz mezoterapisi (mezolift) yöntemi cildin yenilenmesini sağlayan vitamin, antioksidan ve ilaçların ilaçlar karıştırılarak cildin alt tabakasına enjekte edilmesi işlemidir. İşlemin ardından cilde enjekte edilen maddeler etkisini kısa sürede göstermekedir. Bu vitamin, mineraller ve antioksidanların direk cilde verilmesi ve cildin uyarılması cildin kollajen ve elastin üretim miktarını arttırır, ciltte nemlenme artar bunun yanısıra cilt yenilenir. Ayrıca mezoterapi uygulamasının ilaçları çok az miktarda verildiğinden kullanılan maddelerin yan etki olasılığı da azalmış olur. Yüz mezoterapisi (mezolift) cildi yenileyen cilt kırışıklığını ve cilt sarkmalarına engel olan etkili doğal ve faydalı bir yöntemdir.

YÜZ MEZOTERAPİNİN (Mezolift) YÜZ BÖLGESİNDE KULLANILMA NEDENLERİ NELERDİR?

Yüz mezoterapisi (mezolift) uygulaması ile cildin yenilenmesini sağlayan hyaluronik asit ve amino asitler cilde büyük faydalar sağlar. Direkt olarak cildin altına enjekte edilen bu maddeler cildi uyarır ve cildin elastin ve kollajen üretimini arttırarak cilde nem katar. Bu şekilde cilt yenilenmiş olur. Parlaklığını yitirmiş cilde sahip olanlar, ciltte elastikiyet kaybı ve sarkma olanlar, cildin yaşlanmasını engellemek isteyenler, yüzün yorgun görünümünü değiştirmek isteyenler, sigara içenlerdeki cilt hasarının önüne geçmek ve tedavi etmek isteyenlerin, yazdan önce güneş ışınlarının zararlarına karşı önlem almak isteyenler, güneşten zarar görmüş ciltleri düzeltmek isteyen, diğer leke tedavileriyle birlikte lekeleri hafifletmek veya gidermek isteyen kişiler için son derece uygun bir tedavi yöntemidir.

YÜZ MEZOTERAPİSİ UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Yüz mezoterapisi (mezolift) uygulaması yapılmadan önce ciltte temizleme işlemi yapılarak cilt iyice dezenfekte edilir. Yüz mezoterapisi uygulamasına geçilmden önce yüze uygulanan anestezik krem sile hastanın duyacağı acı hissi ortadan kaldırılır. Yüz mezoterapisi (mezolift) uygulamasında vitamin, mineral, antioksidan ve ilaçlar karıştırılarak hazırlanan karışımlar ince iğneler yardımı ile cildin alt kısmına enjekte edilir.

YÜZ MEZOTERAPİSİ (Mezoterapi) NE SIKLIKTA UYGULANIR?

Yüz mezoterapisi (mezolift) ilk başta 1 - 4 hafta aralıklarla uygulanmaktadır. Ortalama 4 ile 6 seans sonrası 3 - 6 ayda bir tekrarı yapılabilmektedir. Mezoterapinin sonuçları ikinci seanstan itibaren ortaya çıkmaya başlar. Mezoterapi tedavisi bittikten sonra cildin yenilenme etkisi devam eder.

YÜZ MEZOTERAPİSİ (Mezoterapi) KİMLERE UYGULANMAZ?

Yüz mezoterapisinin (mezolift) hamile olanlara veya hamilelik riski olanlara, emziren annelere, deride aktif enfeksiyonu olanlara ve uygulanan maddeye karşı alerjisi olanlara yapılması tehlikeli olabilmektedir. Bunun yanında aşırı derecede sarkmış ciltte, derin izler ve lekelerde kesinlikle ilk ve tek tedavi seçeneği olamaz. Diğer tedavi yöntemleri ile birlikte kullanılmasından herhangi bir sorun olmadığı gibi faydalı da olacaktır.

YÜZ MEZOTERAPİSİ (Mezoterapi) BAŞKA YÖNTEMLERLE BİRLİKTE UYGULANABİLİR Mİ?

Yüz mezoterapisi (mezolift) uygulamasının, cildin yenilenmesini sağlayan lazer, radyofrekans veya IPL ile birlikte de uygulanması çok daha başarılı sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Ayrıca dolgu işlemlerinin öncesinde veya sonrasında yüz mezoterapisi (mezolift) yapılması ciltteki sarkmaların ciddi şekilde giderilmesini sağlamaktadır.

YÜZ MEZOTERAPİSİ (Mezoterapi) YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

Yüz mezoterapisinde (mezolift) herhangi bir yan etki neredeyse görülmez. Yalnızca işlemin yapıldığığı günden bir gün sonra çok hafif morluklar ortaya çıkabilir. Bumorlukları makyajla kapatıp görünmemesini sağlayabilirsiniz. Nadiren de olsa alerji ya da enfeksiyon da görülebilir. Bu sorunları da kolayca tedavi ettirebilirsiniz. Kısacası Yüz mezoterapisinin yan etkisi yok denecek kadar düşük bir ihtimaldir.

YÜZ MEZOTERAPİSİ FİYATLARI NASIL BELİRLENİR?

Yüz mezoterapisi (mezolift) uygulamasının fiyatları kişiden kişiye göre değişmekte ve hastaya kaç seans uygulanacağı muayeneden sonra belirlenmektedir. Bu nedenle daha doğru bir bilgi alabilmek için klinikle irtibata geçmelisiniz.

Dr. Gülşen Erdem'e Sorun

Lütfen Kişisel Verilerin Korunması Kanunu bilgilendirmesini okuyarak, kutucuğu işaretleyiniz.